20 . 5 . 2019

 

Centenary Tennis Clubs

I.ČLTK Praha je od roku 2000 členem Centenary Tennis Clubs sdružující prestižní tenisové kluby z celého světa starší než 100 let. CTC bylo založeno v roce 1996 pod patronací Juan A. Samaranche a má sídlo v Olympijském muzeu v Lausanne. Mezi zakládajícími členy nalezneme takové kluby jako Real Club de Tennis Barcelona-1899, Racing Club France, LTTC Rot Weiss Berlin, Royal Leopold Club Bruxelles, Tennis Club Milano A. Bonacossa. V současné době CTC sdružuje 46 tenisových klubů z celého světa. Na výročním zasedání v Lausanne v listopadu 2006 bylo u příležitosti 10. výročí CTC uděleno doživotní čestné prezidentství panu Juanovi A. Samaranchovi, který se výročního zasedání osobně zúčastnil. I.ČLTK má od roku 2005 v ing. Petru Šimůnkovi zástupce v devítičlenném řídícím výboru CTC.

V rámci kontaktů s kluby sdruženými v CTC jsme na našich dvorcích přivítali členy Real Club de Tennis Barcelona-1899, Villa Primrose z Bordeaux a Fitzwilliam Lawn Tennis Club z Dublinu. Na oplátku naši členové si přivezli krásné zážitky , a to nejen tenisové, ze zájezdů do Barcelony, Bordeaux a Dublinu. Náš tým složený z bývalých špičkových hráčů na čele s Milanem Šrejberem a Ivou Budařovou-Šimůnkovou se zúčastnil v roce 2003 turnaje čtyř klubů v holandském Haagu. Kromě I.ČLTK a pořádajícícho LTC Leimonias se turnaje u příležitosti 115. výročí založení tohoto nejstaršího holandského tenisového klubu zúčastnily Real Club de Tennis Barcelona-1899 a All England Lawn Tennis & Croquet Club (klub kde se hraje světoznámý Wimbledon). V rámci nově vzniklé soutěže pro členy sdružené v asociaci stoletých klubů CTC Competition se náš klub utkal v srpnu 2005 v Berlíně s LTTC Rot-Weiss Berlin a v roce 2007 náš klub uspořádal jednu z evropských skupin CTC Competition , kdy jsme v Praze přivítali Wiener Park Club, The Edgbaston Priory Club z Birminghamu a Tennis Club Parioli z Říma.

I naši žáci a junioři mají možnost pravidelných kontaktů se svými vrstevníky z některých klubů sdružených v CTC. V prvním červencovém týdnu 2005 k nám přijelo deset dětí z Royal Leopold Tennis Club, které kromě toho , že bydlely v rodinách našich členů, měly možnost změřit síly s našimi žáky a juniory a také poznat krásy Prahy a okolí. Na oplátku mělo našich osm žáků a juniorů možnost strávit pět nezapomenutelných dní v Bruselu, kde se kromě pěkných tenisových utkání se seznámili s památkami tohoto hlavního belgického města.

Od roku 2006 se náš juniorský výběr účastní turnaje čtyř týmů CTC – Fitzwilliam Cup, kde pravidelnými účastníky se kromě našeho klubu jsou Villa Primrose , Kunliga Lawn Tennis Klubben ze Stockholmu a Fitzwilliam Lawn Tennis Club. Jednotlivé kluby se v pořadatelství tohoto turnaje pravidelně střídají a v roce 2007 byl uspořádán Fitzwilliam Cup u nás. Je potěšitelné, že náš výběr zvítězil ve třech z posledních čtyřech ročníků. V letošním roce se již šestý ročník Fitzwilliam Cupu uskuteční na dvorcích Villa Primrose v Bordeaux.

Od roku 2007 se výběr našich mladších žáků účastní turnaje pořádaném druhým irským klubem Carrickmines Croquet & Lawn Tennis Club, kde naši nejmladší mají možnost kromě změření sil se svými vrstevníky z Dublinu, Barcelony (RCTB-1899 a Polo) a The Edgbaston Priory Club z Birminghamu. a Santanderu i prvních zkušeností ze hry na travnatých dvorcích. Máme radost, že doposud se pokaždé náš výběr vracel s pohárem pro vítěze.

Od roku 2008 náš klub pořádá týmovou soutěž pro starší žáky v rámci CTC – I.CLTK Praha Cup. V letošním roce bychom rádi počet týmů rádi rozšířily ze čtyř na šest.

Za zmínku jistě také stojí to, že prezident klubu pan Ing. František Stejskal se zúčastnil jako čestný host v říjnu 2007 oslav 110 let Villa Primrose.

Na závěr je nutné připomenout, že všichni členové klubu mají při svých cestách po světě možnost si zahrát v kterémkoliv členském klubu CTC na základě oficiálního sdělení ze strany našeho klubu.

Přehled článků týkajících se akcí CTC a našeho klubu

 
Ceník hodin v halách 2009/2010
zde
 
Recepce 222 316 317
  V roce 2002 celý areál naprosto zdevastovaly katastrofální povodně. Například v tenisové hale byly více jak 4 metry vody.
  Napište nám | Mapa webu | Ochrana osobních dat | Validní kód
Copyright © 2004 JF & I.ČLTK Praha