Zahájení 126. sezóny

Vážení členové klubu, milí tenisoví příznivci,

zakrátko zahájíme 126. sezónu v historii I.ČLTK Praha a věřím, že neméně úspěšnou jako v roce 2018. Podařilo se nám úspěšně dokončit II.etapu dostavby na ochozu malého centru a začátkem února dojde ke slavnostnímu otevření prostorů wellness, masérské i fyzioterapeutické místnosti. V provozu a hojně využívaná je už nějakou dobu klubová místnost v přízemí, kde mohou relaxovat hráči, odpočívat rodiče čekající na své děti a která často slouží i jako učebna nebo ke sledování sportovních přenosů. V prosklené místnosti vedle restaurace vznikl dětský koutek, na jaře se dočkáte i nového dětského hřiště vedle bazénu, které pořídíme z prostředků nadačního fondu ČEZ.

Nebývalé radosti nám připravil závodní tenis. Překvapivý, ale zasloužený titul získal po 28 letech půstu náš extraligový tým. Mnoho individuálních úspěchů našich juniorů a žáků, které se následně promítají do špičkových umístění na českých i světových žebříčcích. Velmi zlepšené vztahy s Českým tenisovým svazem se ukazují i ve významné podpoře našeho klubu a nejlepších mladých hráčů. Zásadní přínos v oblasti závodního tenisu v osobě nového sportovního ředitele Petra Vaníčka. Významné posily přicházející na Štvanici z jiných klubů. Rychlé zapojení našich dlouholetých nejlepších hráčů do trenérské práce (Hernych/Vondroušová, Mertl/ Forejtek).

To jsou fakta, která mně osobně přinášejí mnoho radosti a věřím, že v této cestě budeme schopni pokračovat i v nové sezóně 2019.

Vladislav Šavrda, manažer klubu

KLUBOVÝ ČASOPIS
1893-2013: I. ČLTK Praha byl založen před 120 lety
  • Oáza na ostrově
  • Konec dlouhých kalhot
  • Hvězdy na Štvanici
  • a další

Věděli jste že?

ZAJÍMAVOSTI Z HISTORIE KLUBU
Na Štvanici se odehrálo první mistrovství Československa v tenise roku 1920.