I.ČLTK Praha členem prestižní asociace CTC

Vážení členové klubu, milí tenisoví příznivci,

od roku 2000 se pyšníme členstvím ve velmi prestižní celosvětové organizaci nazvané Centenary Tennis Clubs (CTC), sdružující elitní tenisové kluby z celého světa starší než 100 let. Aktuálně je jich 71. Podotýkám, že zdaleka ne každý klub se stoletou historií je přijat. Devítičlenný řídící orgán, jehož součástí je od roku 2005 i náš člen výboru Petr Šimůnek, posuzuje výjimečnou sportovní tradici i společenské postavení žadatele v té které zemi. CTC bylo založeno v roce 1996 pod patronací Juana A. Samaranche a má sídlo v Olympijském muzeu v Lausanne.

Již od přijetí do CTC se I.ČLTK Praha zapojil velmi aktivně do akcí pořádaných pro mladé tenisty do 14 let i pro kategorii hráčů, kteří již ukončili závodní kariéru. Značné množství turnajů jsme uspořádali na Štvanici; před nedávnem jsem měl možnost předávat medaile za první místo našim čtrnáctiletým nadějím, které porazily konkurenty z Barcelony, Stockholmu, Londýna a Dublinu. A tentýž víkend kralovali podruhé v řadě naši senioři v turnaji CTC Winners Group v Aténách (loni v Ženevě). Buďme hrdí na výsledky a postavení našeho klubu v tak prestižní celosvětové konkurenci.

Přeji Vám všem sportovně i společensky aktivní zimní sezónu!

Vladislav Šavrda, manažer I.ČLTK Praha

KLUBOVÝ ČASOPIS
1893-2013: I. ČLTK Praha byl založen před 120 lety
  • Oáza na ostrově
  • Konec dlouhých kalhot
  • Hvězdy na Štvanici
  • a další

Věděli jste že?

ZAJÍMAVOSTI Z HISTORIE KLUBU
V roce 2002 celý areál naprosto zdevastovaly katastrofální povodně. Například v tenisové hale byly více jak 4 metry vody.