Letní sezóna 2017

Vážení členové klubu, milí tenisoví příznivci,

jsme na prahu nové letní sezóny a ptáme se, co přinese našemu klubu? Tak především dokončení první etapy dostavby fitness centra na ochozu malého centru. Věřím, že bude využíváno nejen našimi profesionálními tenisty, ale hojně i dalšími členy, starajícími se o své zdraví a o svoji kondici. Ti z řádných členů, kteří z kapacitních důvodů dosud neměli stálou skříňku, budou mít možnost ji získat ve zrekonstruované místnosti bývalé posilovny. Také přímý průchod z prostorů šaten k bazénu přinese našim členům více pohodlí.

Dopadnou-li uspokojivě naše žádosti o dotace na druhou etapu – dostavbu nového, moderního wellness a klubového zázemí – mohou další práce pokračovat zhruba od poloviny srpna do konce roku. Zatím jsme zaznamenali úspěch v žádosti o dotaci MHMP, kde nám bylo přiděleno 7 milionů korun.

Ti, kteří se rádi čas od času podívají zblízka na světový tenis, se budou těšit na další ročník kombinovaného turnaje ATP mužů a ITF žen, který znovu společně s Tennis Arenou a pod titulárním partnerem Advantage Cars pořádáme v posledním červencovém týdnu.

Ve větším měřítku chce management probudit aktivitu neprofesionálních členů formou podvečerních turnajů čtyřher, zároveň máme v plánu obnovit tradici dříve velmi oblíbeného handicapového turnaje, kde se díky vhodně stanovenému náskoku mohou potkat hráči všech úrovní i věkových kategorií. A věřte, že si to užívali jak profíci, tak rekreační hráči.

Velmi rád bych touto cestou podpořil naše provozovatele klubové restaurace, kteří plánují více letních aktivit a určitě by uvítali, kdyby zde členové klubu a jejich hosté častěji poseděli, nebo třeba uspořádali oslavu s rodinou nebo přáteli. Vždyť naše příjemná terasa s volnými pravidly otevírací doby, výhledem do zeleně a k bazénu k tomu přímo vybízí !

Závěrem bych rád i touto cestou poblahopřál Markétě Vondroušové k vynikajícím výsledkům po sedmiměsíční přestávce způsobené zraněním. Její vítězství na WTA turnaji v Bielu, které znamenalo posun o 117 míst na světovém žebříčku a premiérová reprezentace ve Fedcupu byly impozantní. Věřím, že se k této skvělé reprezentaci I.ČLTK Praha přidá některý z dalších našich hráčů a zúročí tak péči, kterou nadějným hráčům věnujeme.

Příjemnou sezónu Vám přeje

Vladislav Šavrda, manažer klubu

KLUBOVÝ ČASOPIS
1893-2013: I. ČLTK Praha byl založen před 120 lety
  • Oáza na ostrově
  • Konec dlouhých kalhot
  • Hvězdy na Štvanici
  • a další

Věděli jste že?

ZAJÍMAVOSTI Z HISTORIE KLUBU
Mezi lety 1894–1906 byl klub také členem Anglické tenisové asociace.