Novoroční bilancování

Vážení členové klubu,

dovolte mi, abych Vám jménem managementu a zaměstnanců popřál hodně zdraví a energie do Nového roku, který, jak pevně věřím, strávíte častěji ve svém klubu na Štvanici.

Máme za sebou rok, který určitě můžeme pojmenovat jako úspěšný z hlediska získávání státních dotací na modernizaci areálu a z hlediska úspěchů závodního tenisu. Méně už pak z pohledu plánovaného rozšiřování členské základny, počtu zájemců o sportovně společenské akce a rozšiřování portfolia partnerů klubu.

Jistě všichni vidíte rostoucí nástavbu na ochozu malého centru, která s sebou v první etapě přinese novou posilovnu, komfortnější vstup k bazénu i další prostor pro šatnu. Vše by mělo být hotovo do konce dubna, čili v podstatě do začátku letní sezóny. Věřím, že se podaří získat další finanční prostředky a na podzim pokračovat druhou etapou neboli výstavbou moderního rehabilitačního centra a klubového zázemí.

V závodním tenisu jsme v extraligové konkurenci klubů, které vesměs nakupují zahraniční hráče, obstáli s vlastním kádrem a bez jediné posily získali 3. – 4. místo, našim juniorům unikl týmový titul jen o pár fiftýnů, starší žáci získali také cenné stříbro! Individuální úspěchy jsou skutečně velmi významné, máme velký počet hráčů v absolutní špičce svých kategorií, vyjímečné jedince i v evropském a světovém měřítku.

Vzrostl počet zimních kurtů o další dvojhalu na kurtech 7 a 8, což s sebou přinese zvýšené provozní náklady, ale při stoupajícím zájmu o tenis snad i adekvátní příjmy.

A tak zbývá jenom věřit, že s komfortnějším klubovým zázemím, kvalitní a lidsky příjemnou restaurací a dostatečně aktivním managementem, posíleným o Mgr. Martina Šustra, vzroste i zájem o získání našeho členství i o pořádání sportovních akcí domácího i hostovského charakteru.

Příjemný rok na Štvanici Vám přeje

Vladislav Šavrda

KLUBOVÝ ČASOPIS
1893-2013: I. ČLTK Praha byl založen před 120 lety
  • Oáza na ostrově
  • Konec dlouhých kalhot
  • Hvězdy na Štvanici
  • a další

Věděli jste že?

ZAJÍMAVOSTI Z HISTORIE KLUBU
První rok po založení klubu činily členské příspěvky 50 zlatých. Klub měl 40 členů převážně "z lepší společnosti".