Nová publikace o tenise

Hlavní trenér TŠ I. ČLTK Jan Pecha se konečně dočkal příjemné chvíle: po mnoha měsících bádání, dohledávání nejrůznějších statistik, zpovídání expertů a hledání souvislostí vyšla v Nakladatelství Karolinum jeho odborná publikace s titulem Význam soutěžní úspěšnosti ve výkonnostním vývoji tenistů; jejími spoluautory jsou Josef Dovalil a Jiří Suchý.

„Přestože jde de facto o mírně rozšířenou verzi mé disertace, trvalo vydání publikace témeř dva roky. Z jejího dokončení mám samozřejmě velkou radost a doufám, že tento (kritický) pohled na výkonnostní vývoj českých hráčů může být určitým vodítkem nejen pro rodiče dětí, ale také pro trenéry,“ říká autor.

Monografie, která má 118 stran a doporučenou cenu 150 korun, se zaměřuje na analýzu výkonnostního vývoje českých (před rokem 1993 československých) tenistů. Cílem bylo zjistit, zda a případně nakolik souvisí soutěžní úspěšnost hráčů dosahovaná v žákovských kategoriích (do 12, respektive do 14 let) s jejich vrcholnou výkonností na mezinárodní úrovni v dospělosti a jaké jsou názory expertů na tyto souvislosti. Z výsledků rozboru vyplývá, že aby se hráč prosadil v širší světové špičce, je velmi důležité přední umístění na celostátním žebříčku již v žákovských kategoriích (pořadí přitom nemusí hrát roli). To však ovlivňují například předchozí absolvovaný trénink, akcentování specializace nebo talent. Máte-li doma malého tenistu, přečtěte si víc.

Publikaci je možné zakoupit v sekretariátu klubu na Štvanici, knihkupectví Karolinum v Celetné nebo v elektornické podobě zde

KLUBOVÝ ČASOPIS
1893-2013: I. ČLTK Praha byl založen před 120 lety
  • Oáza na ostrově
  • Konec dlouhých kalhot
  • Hvězdy na Štvanici
  • a další

Věděli jste že?

ZAJÍMAVOSTI Z HISTORIE KLUBU
V roce 1906 zakládá I. ČLTK jako nejaktivnější klub Českou lawn-tennisovou asociaci.