I.ČLTK Praha mistrem České republiky v kategorii dorostu

27.Září 2009 napsal admin | Kategorie Závodní tenis |

Vítězem Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu se stal tým I.ČLTK Praha, který ve finále porazil tým TK Agrofert Prostějov 5:4.

foto

Zleva nahoře: kapitán D. Vaněk, R. Böhm, T. Hanzlík, T. Pitra, L. Vrňák, J. Beránek, J. Eisner, trenér J. Vacek

Zleva dole: šéftrenér J. Jandus, M. Borecká, Z. Diyas, Kr. Plíšková, Ka. Plíšková

Po výhrách I.ČLTK Praha nad Severočeskou tenisovou o.s. 8:1 a nad TK Sparta Praha 7:1 hráli štvaničtí finále proti silnému týmu TK Agrofert Prostějov. Zatímco prostějovští měli silné chlapce, tak štvanickou oporou byly především dívky.

Tým I.ČLTK Praha hodně spoléhal na kvalitní výkony dívek, avšak nutné bylo uhrát alespoň dva body v utkání chlapců. První bod vybojoval po koncentrovaném výkonu Lukáš Vrňák, který porazil Chorvata Dino Marcana 7/6 6/0, aktuálně 34. hráče žebříčku ITF. Druhý bod pak přidal Tomáš Pitra, který předvedl bezchybný výkon. Jeho dobrý return a celkově chytrý tenis přesně platil na soupeře Michala Kozelského, kterého přehrál 6/1 6/2. Velmi dobré výkony podaly Zarina Diyas a Karolína Plíšková, které poté společně zvítězily i ve čtyřhře.

foto

Karolína Plíšková a Zarina Diyas

„Ambice jsme měli nejvyšší, protože máme dobrý tým. Mohli jsme se opřít o silný celek dívek. Nakonec se to podařilo „urvat“ i v klukách a je to super, ukázalo se srdce a týmový duch,“ konstatoval v rozhovoru po zápase kapitán týmu Daniel Vaněk.

foto

Jan Vacek, Daniel Vaněk a Tomáš Pitra

Finále: I.ČLTK Praha – TK Agrofert Prostějov 5:4

Vrňák – Marcan 7:6(6), 6:0

Hanzlík – Veselý 1:6, 3:6

Diyas – Kubičíková 6:4, 6:4

Beránek – Urbánek 2:6, 3:6

Plíšková Ka. – Kopřivová 6:1, 6:2

Pitra – Kozelský 6:1, 6:2

Plíšková, Diyas – Kubičíková, Kopřivová 6:0, 6:1

Gratulujeme k titulu!

Kompletní výsledky naleznete na http://www.cztenis.cz/dorost/druzstva

Věděli jste že?

ZAJÍMAVOSTI Z HISTORIE KLUBU
V roce 1921 se na Štvanici hrál poprvé Davisův pohár. Proti Belgii a družsto bylo složeno výhradně z hráčů I.ČLTK.Zajímavé odkazy