Advantage Cars Prague Open 2017 by Zenova

5.Srpen 2017 napsal Jan Pecha | Kategorie Závodní tenis |

Na konci července pořádal I. ČLTK Praha turnaj mužů ATP Challenger s dotací EUR 42.500+H v kombinaci s turnajem žen ITF s dotací USD 80.000, který organizovala Tennis Arena. Vítězem se stal Slovák Andrej Martin, mezi ženami získala titul domácí hráčka Markéta Vondroušová.

Turnaj Advantage Cars Prague Open 2017 by Zenova pořádal I.ČLTK Praha ve spolupráci se společností Tennis Arena. Kromě tenisu se konala během turnajového týdne řada doprovodných akcí – testování raket Tecnifibre nové řady Fight, tradiční dětský den nebo bojová show Oktagon. Fanoušci mohli sledovat tenisové zápasy nejen přímo na Štvanici, ale také živě přes stream, který zajišťovaly ATP (muži), UNAS a TVCOM (ženy). Nedělní finálová utkání odvysílala televizní stanice O2 TV Tenis.

Při závěrečném ceremoniálu ocenili nejlepší hráče prezident klubu Václav Klaus, hlavní sponzoři Milan Vopička s Tomášem Zemanem a ředitelé turnajů Vladislav Šavrda (ATP) a Tomáš Petera (ITF).

Vítězem mužské dvouhry se stal čtvrtý nasazený Slovák Andrej Martin, který ve finále zdolal Němce Madena 7/6 6/3. Ve čtyřhře zvítězil česko-rakouský pár Šátral – Weissborn.

Finalisté turnaje mužů ATP a předávající

Finalisté turnaje mužů ATP a předávající

Mezi ženami se z vítězství radovala domácí hráčka, čtvrtfinalistka wimbledonské čtyřhry a první nasazená Markéta Vondroušová, která v boji o titul porazila na volnou kartu startující Karolínu Muchovou 7/5 6/1. Ve čtyřhře vyhrál rusko-ukrajinský pár Potapova – Yastremska.

Finalistky turnaje žen ITF a předávající

Finalistky turnaje žen ITF a předávající

Děkujeme všem partnerům za podporu!

Oficiální stránky turnaje naleznete zde

Věděli jste že?

ZAJÍMAVOSTI Z HISTORIE KLUBU
Koncem 17. století byla na ostrově zřízena dřevěná aréna, v níž byly až do roku 1816 pořádány (opakovaně zakazované) štvanice psů na zvěř (medvědy, býky, jeleny i krávy). Odtud pochází název ostrova Štvanice...Zajímavé odkazy